Special Services

 
Úvodní stránka - Profil firmy Fotogalerie Videogalerie Odkazy na výrobce Kontakty Facebook
SPECIAL IMPORT SPECIAL CARS Special Production Funventure Trips FOR SALE - Na prodej
Menu
 
REO FLYING CLOUD 1930Léto 2010 - další „SPECIAL CARS“ v ČR!
Do ČR jsme v poslední době dopravili kromě řady standardních vozidel ze současnosti i let minulých také několik skutečných lahůdek. Zde vám přiblížíme tři z nich, REO FLYING CLOUD 1930, Chevrolet Corvette 1957 a Dodge Challenger SRT8 Limited Edition 2010.

Reo Flying Cloud FLCD25 1930
Dnes již neexistující značka REO MOTOR CAR COMPANY z amerického Lansingu ve státě Michigan byla ve své době synonymem luxusu a spolehlivosti. Pro model Flying Cloud poprvé výrobce použil sloganu, který hovořil za vše – „REO-GOOD FOR 100 000 MILES!“, překladu jistě netřeba. Ceny tohoto modelu se v roce 1930 pohybovaly mezi 1175 až 1945 usd. Konkrétní vůz, který byl do ČR dopraven, již má v tuto chvíli svého majitele a byl kompletně restaurován v USA pro sběratele z Las Vegas. Ten vlastnil vůz asi 3 roky a poté jej v rámci dalších projektů nabídnul k prodeji. Vozidlo bylo dodáno s originálními loukoťovými dřevěnými koly o průměru 20 palců (tak už ve 30.letech se gangsteři po Chicagu proháněli na dvacítkách !), z důvodů komfortu jízdy jsou však používána pouze pro výstavní účely, pro civilní jízdu je auto obuto do 18 palcových leštěných disků s modernějšími pneumatikami. Interiér ve světlé kůži (Ultraleather), 7 vrstev speciálně namíchaného laku, vzduchový podvozek, motor v chromu, atd.

>> celá fotogalerie ZDE

Chevrolet Corvette 1957
Tato rudá kráska s bílými svůdnými boky je představitelkou první generace (C1) legendárního sporťáku a její druhé designové podoby. Toto vozidlo je vybaveno nejsilnější motorovou verzí s karburátorem (270HP). Více měla v tomto roce už jen varianta se vstřikováním - známá jako FUELIE (takže „íčko“ už v roce 1957!), která při stejném objemu jako karburátorové modely – 283 Cui (cca 4,5L) – disponovala 283 koníky. Dovezený vůz již byl stejně jako řada dalších aut vyrobených koncem roku 1957 vybaven 4-stupňovou manuální převodovkou (do té doby pouze 3-rychlosti). Auto má najeto 24 000 originálních mil!!! a je kompletně restaurováno do originální podoby. Má obě dvě střechy (soft a hard top) a ačkoliv nastupování a vystupování vyžadují cvik ne nepodobný tomutéž u kajaku, jízda s touto Vette je opravdu zážitek!

>> celá fotogalerie ZDE

Dodge Challenger SRT8 2010 Limited Edition
Z jiného soudku a zejména jiné časové éry je tento představitel současných muscle cars. Na nového Challengera se čekalo se zvědavostí několik let, ale výsledek stojí za to, je opravdu důstojným nástupcem svého praprapředka z roku 1970. Tento kousek v barvě Plum Crazy Purple (bláznivě švestková) je jednou ze dvou variant 500 vyrobených kusů LIMITED EDITION nabízených pouze pro rok 2010! (tou druhou je Detonator Yellow – výbušná žlutá). Nutno říci, že v záplavě oranžových a černých Challengerů jak na amerických tak i na evropských (českých) silnicích, tato barevná varianta posouvá zmiňovaný model o několik úrovní dál, prostě Challymu opravdu sluší. To je zřejmě také hlavní důvod, proč sehnat „švestkáče“ byl opravdu oříšek a trvalo více než půl roku, než se to podařilo. Vůz je vybaven nejsilnějším nabízeným motorem Hemi 6,1L s továrním výkonem 425HP, my jsme na vozidle provedli zatím jen základní úpravy (22‘‘kola TIS a pneu Nitto Invo, přímé sání K&N, jednotka), takže nyní by se výkon měl pohybovat kolem 450 HP, ale jen co skončí sezóna, půjde Chally „na sál“ s cílem dostat se někam mezi 500-550 HP. Auto má automatickou převodovku a jak je u téměř všech amerik zvykem, i při brutální síle, kterou disponuje, je velmi pohodlné a lze s ním cestovat dlouhé vzdálenosti.

>> celá fotogalerie ZDE
 
Special Import (poslední dovozy)
Special Import (Airstream)
US Car Shows
US Drag & Street Racing
R.I.P. aneb odpočívej v pokoji!
line
Pozvánka

JSME AUTORIZOVANÝ DOVOZCE DISKU A PNEUMATIK OD SPOL. WHEEL PROS, USA
Wheel Pros

Evans

Millers

kanystry

Special Cars 2012

Chrom plameny

Driversweb.cz
 
© 2005 - 2018 Special Services Úvodní stránka   |   Přidat k oblíbeným   |   E-mail
Webdesign a programování Licker.cz